Zleć wycenę Twojej sprawy

Pozwól prawnikom zgłosić swoje oferty ale bez ryzyka, że rozdzwoni się Twój telefon. Zestawienie ofert prześlemy Ci raz dziennie na adres e-mail. Poznasz ich stawki i kompetencje. W każdej chwili możesz oznaczyć zapytanie jako już zakończone.

Dodaj zlecenie

Zlecenia klientów

Pozew o ochronę dóbr osobistych/Prywatny akt oskarżenia

W związku z apelami (moimi i mojej rodziny) dotyczącymi prośby o ciche zachowywanie się w mieszkaniu należącym do pozywanej B.B. (a znajdującym się nad naszym mieszkaniem) w dniu 17 lutego 2021r. doświadczyłem ze strony pozywanej i sąsiadki A.B. (drugiej z pozywanych) nieprzyjemności. Moje dobre imię zostało publicznie podważone poprzez wielokrotne zniewagi słowne, bezpodstawne oskarżenia, naruszenie nietykalności cielesnej, a także rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji na temat mój, mojej rodziny i na temat zdarzeń związanych z tą sprawą, co powoduje utratę zaufania publicznego do mnie i mojej rodziny, a to z kolei skutkuje dyskomfortem i stresem. Dysponuję nagraniami, stanowiącymi dowód popełnienia czynów, o których wspomniałem. Nagranie było wykonane jawnie, za wiedzą nagrywanych i wyłącznie jako zabezpieczenie w związku z tym, że w trakcie zdarzenia nie miałem możliwości poproszenia nikogo, by w charakterze świadka przysłuchiwał się mojej konfrontacji z pozywanymi. Rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji na temat mój i mojej rodziny mogą (jak sądzę) potwierdzić świadkowie -osoby, z którymi B.B i A.B. rozmawiały na temat sprawy, a zatem chociażby dzielnicowy, pracownicy administracji, listonosz, sąsiedzi. 19 lutego 2021r. skierowałem do obu pań pisma przedsądowe, w których wnioskowałem o zaprzestanie szkodliwych dla mnie działań i przeprosiny. O zdarzeniach poinformowałem spółdzielnię, która zaangażowała w sprawę dzielnicowego. Podjęte próby wyjaśnienia i zakończenia sprawy (zarówno moje, jak spółdzielni, oraz Policji) nie przyniosły rezultatu. Obie pozywane zadeklarowały dzielnicowemu, że nie mają zamiaru mnie przepraszać. Chcę by wobec tego, w drodze postępowania sądowego, pozywane przeprosiły mnie za czyny, których się dopuściły, a także zaprzestały działać ze szkodą dla mnie i mojej rodziny, a także dla społeczności, w której żyjemy. Nie mam zamiaru wnioskować o zadośćuczynienie, a jedynie o zasądzenie pokrycia kosztów sprawy, ponieważ nie mam stałego dochodu. Dopuszczam możliwość skorzystania z mediacji. Wobec powyższego pilnie potrzebuję porady przy wyborze najodpowiedniejszej drogi do załatwienia tej sprawy (pozasądowej, cywilnej lub karnej), oraz pomocy i wsparcia prawnika przy przygotowywaniu dokumentów do sprawy. Nie wykluczam powierzenia pełnomocnictwa również do reprezentowania mnie przed sądem. Zależy mi na jak najszybszym rozwoju sprawy i jej zakończeniu. Jestem do pełnej dyspozycji.

2021-03-23
Do końca: Zakończony
Prowadzenie sprawy: Warszawa

Zleć wycenę Twojej sprawy

Pozwól prawnikom zgłosić swoje oferty ale bez ryzyka, że rozdzwoni się Twój telefon. Zestawienie ofert prześlemy Ci raz dziennie na adres e-mail. Poznasz ich stawki i kompetencje. W każdej chwili możesz oznaczyć zapytanie jako już zakończone.

Dodaj zlecenie