Witaj, jestem Grzegorz Żaczek

Ceniony adwokat działa na terenie Warszawa od 17 lat

Skorzystaj z szybkiej porady

Prawo karne

Rozwód

Podział majątku

prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości/odurzenia

Liczba Rekomendacji

32

Ogólne oceny prawnika w jego specjalizacjach

  • Prawo karne 100%

  • Prawo rodzinne i opiekuńcze 100%

  • Prawo pracy 100%

  • Prawo spadkowe 100%

z Warszawy
Kategoria: Prawo karne
2023-06-16

Adwokat bardzo sprawny. Załatwił zwolnienie z aresztu. Reszta też jak należy potem w sądzie.

Piotr Po.
Kategoria: Rozwód
2023-06-07

Bardzo trudna sprawa z małżonką niestabilną emocjonalnie. Do tego dziecko i próba znalezienia najlepszego możliwego rozwiązania dla niej. Pan adwokat często służył nam pomocą zdecydowanie po godzinach pracy i przez te miesiące nie wiem czy udałoby nam się przejść spokojniej bez niego. Reprezentacja w sądzie rzeczowa i profesjonalna. Talent do przekonywania to Pan ma! Polecam i dzięki Bogu to już za nami.

Teresa L-B
Kategoria: Podział majątku
2022-01-04

Fachowa i szybka pomoc. Pan adwokat był zaangażowany i wiedziałam co jest do załatwienia. Jak deklarował tak i tematu dopilnował w sądzie. Polecam z przyjemnością i zapewne nie raz przyjdzie mi skorzystać z pomocy. Dziękuję Panie Grzegorzu.

Krzysztof Bocian
Kategoria: prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości/odurzenia
2022-01-02

Wysoki profesjonalizm i widać mecenas Żaczek jest na bieżąco z prawem. Prokurator to się nieźle musiała starać by coś z tego oskarżenia zostało. W 100% polecam i sam trafiłem do mecenasa z rekomendacji znajomych.

Dziękuję uprzejmie Panie Krzysztofie. Szczerość i pełna współpraca z adwokatem to klucz to optymalnych rozwiązań. Dziękuję za zaufanie.

Joanna K
Kategoria: mobbing
2021-11-21

Dziękuję za pomoc i polecam. Nigdy nie daje maxa punktów bo to nie konkurs. Ale to dobry adwokat i bardzo profesjonalne podejście. Dostępność i przejrzystość komunikacji na oczekiwanym poziomie od tej jakości adwokata! Polecam.

Waldemar M.
Kategoria: Alimenty
2021-11-21

Profesjonalne i bardzo przejrzyste prowadzenie sprawy a co najważniejsze z efektem jakiego się spodziewałem. Cenię sobie u pana mecenasa zdolność mediacji i modelową reprezentację w sądzie. Polecam z dużą przyjemnością.

Anna Wysocka
Kategoria: zorganizowana grupa przestępcza
2021-06-15

Pan mecenas reprezentuje nas od samego początku. Temat jest zaopiekowany! Uchylenie aresztu, zapewnienie dostępu rodziny itd. Bez zarzutu. Prowadzenie spraw w sposób zaangażowany i pan adwokat jest tu na wyciągnięcie ręki. Mamy co sie dało załatwić. Koledze syna tez poleciłam i jest zadowolony.

Marian G.
Kategoria: Rozwód
2021-06-15

Pełen profesjonalizm. Mediacje z partnerką doprowadziły do takich rozwiązań jakich oczekiwałem. W sądzie była to tylko formalność. Pan mecenas Żaczek wykonał zadanie modelowo. Dziękuję Marian

W. Tomczyk
Kategoria: Rozwód
2021-03-24

Dobra mediacja z partnerką, genialna reprezentacja i prowadzenie sprawy przed sądem. Szczerze dziękuję i polecam pana mecenasa Żaczka.

Alicja Derkowska
Kategoria: fałszerstwo dokumentów
2021-03-24

W sprawie dot. mojej najbliższej rodziny przez głupi, nieodpowiedzialny błąd mogła być przekreślona przyszłość całego życia tego młodego człowieka. Doceniam wysiłki i efekt. Dziękuję panie Grzegorzu.

Aleksander Wolnicki
Kategoria: mobbing
2023-05-17

Wybitny fachowiec w zakresie prawa pracy i co dla mnie było ważne rozumiejący realia korporacji. To precyzyjna i dobrze zrobiona robota. dziękuję

Wiola
Kategoria: bójka i pobicie
2021-03-20

Uprzejmie dziękuję i doceniam profesjonalizm Panie adwokacie. Zapraszam i poleciłam już mojej przyjaciółce.

Olaf z Wa-wy.
Kategoria: zorganizowana grupa przestępcza
2021-03-20

Bez szczegółów. Adwokat dobry. Kumpla też wybronił na scenariusz jaki był najlepszy. Sztos.

Adrian i Krystyna D.
Kategoria: Inne sprawy
2021-03-20

Mam mieszane opinie. Sprawa ciągnęła się w sądzie 3 lata i chyba 2 miesiące. Ja liczyłem, że adwokat takie rzeczy ogarnie szybciej. No i może byłoby lepiej ostatecznie. NIby wygraliśmy ale te pieniądze były potrzebne wcześniej.

Marian Wola-Zalewski
Kategoria: Podział majątku
2021-03-20

Wyjątkowo cenię sobie Panie mecenasie wnikliwość i dopilnowanie tematu w najdrobniejszym detalu. Sam nie miałem pojęcia jak wycisnąć ze sprawy optymalne dla naszej rodziny rozwiązanie. Od samego początku było oczywiste, że ktoś nas tu próbuje oszukać ale nie bez pomocy nie wiem czy dalibyśmy radę. Powiem tylko, że to były bardzo dobrze zainwestowane pieniądze!

ARTUR KRUPINIAK
Kategoria: prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości/odurzenia
2022-05-26

Pan Żaczek zadziałał tak jak oczekiwałem i było to bardzo profesjonalne. Byłem pod wrażeniem bo sprawa oparła się o sąd. Dziękuję i polecam

Kasia Słowik
Kategoria: naruszenie nietykalności cielesnej
2021-03-20

Panie adwokacie bardzo dziękuję za Pana szybką pomoc. To naprawdę było wyjątkowe z jaką uwagą i zrozumieniem podszedł Pan do mojej sprawy. Moi rodzice i ja zawsze zapraszamy. Dziękujemy jeszcze raz. Kasia Słowik

Unlimited GmbH
Kategoria: roszczenia ze stosunku pracy
2022-02-23

Bardzo dobra merytoryczna pomoc prawna ze strony kancelarii pana mecenasa Grzegorza Żaczka. Mamy stałą współpracę i wsparcie prawne w zakresie prawa pracy. Mecenas reprezentował oddział polski naszej spółki już kilkukrotnie.

Teresa Buczyńska
Kategoria: Alimenty
2021-03-17

Temat ciągnął się miesiącami i próbowałam załatwić z kilkoma adwokatami. Dziękuję Panie Grzegorzu bo dopiero z Pana pomocą udało się podnieść wartość alimentów. Wiedza życiowa i doświadczenie to podstawa. Za życzliwość i zrozumienie jeszcze raz dziękuję.

Roman T.
Kategoria: groźba karalna
2021-03-17

Dziękuję za szybką i fachową pomoc w temacie. Sprawa zamknięta. To najważniejsze. Będę polecał.

Anonim
Kategoria: zorganizowana grupa przestępcza
2021-01-02

Nie mam zwyczaju o tym pisać. Dziękuje panu bo zarzuty w mojej sprawie były bardzo poważne i udało sie w dużej mierze z nich wybrnąć. Piszę szczerze. Doceniam wnikliwość.

Paweł
Kategoria: naruszenie praw pracowniczych
2020-10-27

Mój pracodawca, zalegał mi z wypłatą wynagrodzenia, a potem rozwiązał ze mną umowę o pracę. Mecenas Grzegorz Żaczek, szybko uzyskał wyrok nakazujący wypłatę mi zaległej pensji, który udało się w niedługim czasie wyegzekwować od nieuczciwego pracodawcy. Dzięki sprawnemu działaniu mecenasa odzyskałem należne mi pieniądze.

Piotr
Kategoria: Prawo karne
2020-10-27

Dzięki Panu mecenasowi, stres związany z postępowaniem karnym udało mi się opanować i znaleźć najlepsze wyjście z trudnej sytuacji. Mecenas Żaczek pokazał mi jakimi możliwościami dysponowałem w mojej sytuacji dzięki czemu mogłem podjąć stosowne decyzje. Bardzo dizękuję i zdecydowanie polecam!

Grzegorz
Kategoria: Rozwód
2020-10-27

Moja sprawa była niezmiernie skomplikowana, miałam pełno obaw czy uda się ją jakoś sprawnie rozwikłać. Dzięki mecenasowi Żaczkowi, który zajął się wszystkimi aspektami nie miałam stresu przy każdym piśmie jakie otrzymałam w sprawie. Choć sprawa ciągnęła się dość długo to jednak wynik wynagrodził oczekiwanie.

Maciej - Ojciec
Kategoria: Władza rodzicielska
2020-09-21

Przyjęło się, że jako ojcowie mamy mniejsze lub prawie żadne szanse na uzyskanie władzy rodzicielskiej nad dziećmi. Jednak to ja, dzięki nieocenionej pomocy pana mecenasa Grzegorza Żaczka, uzyskałem te prawa w sądzie rodzinnym. Dzieci tak bardzo mnie tu wsparły a okoliczności nie były bardzo na moją korzyść. Jestem dozgonnie wdzięczny i nigdy Panu nie zapomnę naszych wielogodzinnych narad i cyzelowanych pism. Tych nigdy nie wysłanych również. Może się rozpisałem ale dzieci są dla mnie całym moim życiem. Dziękuję panie Grzegorzu!

Marian O.
Kategoria: zorganizowana grupa przestępcza
2020-09-15

Mieliśmy sprawę i polecił mi pana adwokata kolega. Wyszedłem z tego i dziękuję za pomoc. Bym polecił jak ktoś będzie potrzebował. Dobry kontakt. Można zaufać.

Ola
2020-08-28

Nie chcę do tego wracać co się działo. Ale pan mecenas przeprowadził mnie suchą stopą przez ten bałagan. Mogło być różnie. Jestem mądrzejsza na przyszłość. Serdecznie dziękuję. Nigdy Panu tego nie zapomnę

Jan Krzysztof
2020-08-28

Wraz z zespołem adwokatów pan Żaczek godnie reprezentował moje interesy. Dobra współpraca i postępowanie w pełnym uzgodnieniu ze mną. Tak powinno być. Polecili mi znajomi i do był dobry wybór.

Małgorzata Windorbska
Kategoria: spowodowanie katastrofy
2020-08-22

Dziękuję za sumienność i wytrwałość. Przeszliśmy przez to aż do Sądu Najwyższego. Doceniam i zawsze będę polecać Panie mecenasie.

Marcin O.
Kategoria: zorganizowana grupa przestępcza
2020-08-28

dobra robota. nie mam nic do dodania

Dziękuję uprzejmie Panie Marcinie. Doceniam również Pańskie zaangażowanie. To zawsze jest praca zespołowa. Cieszę się, że mogłem pomóc.

Rafał O.
2020-08-28

Dzięki pomocy pana mecenasa odzyskałem alimenty od mojego ojca, który wyjechał za granicę i założył „nowy dom”. Sprawa była bardzo skomplikowana i wymagała dużo wysiłku i doświadczenia. Serdecznie dziękuję i szczerze polecam

Dodaj opinie

Dodaj opinie

Dodanie opinii jest anonimowe i nie będziemy przechowywać Twoich danych. Adres email wykorzystamy tylko raz by potwierdzić autentyczność wpisu.
Zamiast imienia możesz podać pseudonim.

Wybierz ocenę jakości obługi prawnika.

Ocena:

Wpisz opinię - jej jakość pomaga innym wybrać optymanlego prawnika.

DLA MNIE PRAWO TO SZTUKA OSIĄGANIA REZULTATÓW.

Możliwe jest to dzięki gruntownej wiedzy, wieloletniemu doświadczeniu oraz dobremu zrozumieniu oczekiwań klienta. Wyznacznikiem mojej skuteczności i kompetencji są liczne rekomendacje klientów. 

Moje zobowiązanie:
MÓWIĆ PROSTO O SPRAWACH TRUDNYCH
Nasze prawo to tysiące aktów normatywnych, miliony stron, artykułów, paragrafów i instrukcji. Często niespójnych, nieprecyzyjnych i otwartych na interpretację. Moją rolą jest przybliżyć Państwu temat w sposób przystępny i mieć pewność, że jest to zrozumiałe. Nowoczesna pomoc prawna nie musi wiązać się z cytowaniem łacińskich sentencji czy też uświadamianiem rzymskich konstrukcji prawnych. Wierzę, że najlepiej o kompetencjach i profesjonaliźmie świadczą rekomendacje moich klientów.

Porozmawiajmy z uwagą o najlepszym możliwym rozwiązaniu Państwa sprawy.

DAWAĆ SZCZERĄ I REALNĄ OCENĘ SYTUACJI 
Zawsze mogą Państwo liczyć na rzeczową i szczerą rozmowę na temat wyzwania przed którym stoimy. Od chwili powierzenia mi Państwa sprawy stajemy razem do walki w szeroko pojętym Państwa interesie. Tylko dzięki dobremu wzajemnemu zrozumieniu będą Państwo mogli optymalnie pomóc mi osiągnąć najlepszy możliwy rezultat.

Warto wiedzieć, że adwokata obowiązuje tajemnica adwokacka i zobowiązanie do działania w interesie klienta. Nic co Państwo powiedzą lub napiszą nie może zostać wykorzystane przeciw Państwu.

BYĆ ZAWSZE DOSTĘPNYM
Dobry adwokat to nie tylko kompetencje w zakresie prawa. Często przekonuję się jak wielką wartością jest bycie dostępnym dla klientów. Dla Państwa wygody dostępne są nowoczesne narzędzia komunikacji i możliwość bezpośredniego kontaktu.

Kontakt

Pytania i odpowiedzi

Kupiłam w internecie rower. oczywiście zapłaciłam przelewem na poczcie. Do dziś nie dostałam zamówionego roweru. Co mogę zrobić w tej sprawie. Niestety sprzedawca jest bardzo daleko, zupełnie inna część kraju. Bożena Olejniczak

Szanowna Pani, jeśli nie ma Pani kontaktu ze sprzedawcą, to konieczni powinna Pani odstąpić od umowy poprzez wysłanie sprzedawcy stosownego oświadczenia. Dzięki czemu, nie narazi się Pani na utratę zapłaconej kwoty nieuczciwemu sprzedawcy. Wówczas będzie Pani mogła domagać się zwrotu całej kwoty, a sprzedawca winien ją Pani zwrócić. W przypadku braku dalszych działań ze strony sprzedawcy będzie trzeba rozważyć czy sprzedawca dopuścił się oszustwa na Pani szkodę i wówczas złożyć zawiadomienie na Policji właściwej dla Pani wraz z wnioskiem o ściganie sprawcy.

Znaleziono przy mnie niewielką ilość marihuany. Czy grozi mi kara bo słyszałem, że można mieć na własne potrzeby. Dzięki Marcin

Panie Marcinie, w Polsce posiadanie jakiejkolwiek ilości środków odurzających, a takim jest marihuana, jest zabronione. Przepisy ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii przewidują karę do 3 lat pozbawienia wolności. W przypadku, gdy mamy do czynienia z nieznaczną ilością środków, posiadanych na własny użytek to postępowanie karne może zostać umorzone już na wstępnym etapie, jeśli z uwagi na okoliczności w jakich sprawca posiadał owe środki, jak również jeśli społeczna szkodliwość tego czynu jest znikoma. Inaczej mówiąc w zależności od tego w jakich okolicznościach zatrzymano Pana, jak również od Pana postawy i dotychczasowego zachowania zależeć będzie czy Policja umorzy wobec Pana postępowanie karne.

Chciałabym się jak najszybciej rozwieźć, polubownie. Czy musimy iść z tym do sądu? Nie mamy dzieci i czy to coś ułatwia? Dziękuje za informację w tej sprawie. Karolina (WAW)

Szanowna Pani, zgodnie z przepisami prawa rodzinnego o rozwiązaniu małżeństwa może zadecydować jedynie sąd wyrokiem. Nie ma innej możliwości, tj. np. aby porozumieć się przed notariuszem itp. Jednakże w Pani sytuacji brak małoletnich dzieci, a jak też Pani wspomniała, brak jest żądania ustalenia strony winnej rozpadu małżeństwa, niewątpliwie będzie miało wpływ na szybkość postępowania rozwodowego. W przypadku wzajemnej zgody stron na rozwód, istnieje duża szansa na zakończenie procesu na jednej rozprawie, a wszystko zależy od właściwie przygotowanego pozwu i przygotowania przed rozprawą.

Chcę założyć sprawę w sądzie o podział majątku. Całe życie ja pracowałem a żona nigdy nie pracowała. Wszystko co mamy to była moja ciężka praca. Czy naprawdę muszę się podzielić się z nią po połowie? Jarosław

Szanowny Panie, podział majątku dorobkowego, jest możliwy dopiero po ustaniu wspólności majątkowej małżeńskiej. Przyjmuję, że już Państwo albo umownie znieśli wspólność ustawową albo orzeczony został rozwód. Co do zasady to kodeks rodzinny i opiekuńczy przyjmuje równy podział majątku czyli obie strony otrzymują po połowie. Jednak istnieje możliwość domagania się przez stronę postępowania z ważnych powodów, ustalenia przez sąd podziału z uwzględnieniem stopnia w jakim ta strona przyczyniła się do jego powstania. Oznacza to, że jeśli wykaże Pan iż istnieją ważne powody dla których sąd winien uwzględnić znaczny stopień w jakim przyczynił się Pan do powstania majątku dorobkowego, w przeciwieństwie do byłej małżonki, to jest szansa, że sąd ustali tzw. nierówny podział majątku. Należy tu pamiętać, iż często praktyka sądowa przy ustalaniu nierównego podziału bierze pod uwagę interes strony, która nie została uznana za wyłącznie winną rozpadu małżeństwa.

Zadaj Pytanie

Podaj imię:

Podaj miejscowość:

Podaj adres e-mail:

Pytanie:

Twoje dane są poufne i tylko wskazany prawnik je otrzyma. Tylko treść pytania i odpowiedź będą publiczne.

Potrzebujesz pomocy?

Skontaktuj się z doradcą serwisu adwokatzpolecenia.pl
a my pomożemy wybrać prawnika