Witaj, jestem Piotr Gładysz

Ceniony adwokat działa na terenie Warszawa od 13 lat

Skorzystaj z szybkiej porady

zorganizowana grupa przestępcza

fałszerstwo faktur VAT

Prawo karne

Prawo rodzinne i opiekuńcze

Liczba Rekomendacji

24

Ogólne oceny prawnika w jego specjalizacjach

  • Prawo karne 100%

  • Prawo rodzinne i opiekuńcze 100%

  • Prawo cywilne 83%

Tadeusz K.
Kategoria: zorganizowana grupa przestępcza
2022-01-04

Duże kompetencje i doświadczenie. Wybrałem adwokata z rekomendacji kolegi. Najlepszy z tych jacy mnie bronili. Sensownie to prowadzłi i polecam.

Marcin K-K
Kategoria: fałszerstwo faktur VAT
2021-11-21

Doskonała wiedza pana mecenasa w zakresie prawa podatkowego! Polecam i dziękuję za skuteczne poprowadzenie sprawy.

Bartek G
Kategoria: Prawo karne
2020-09-29

bardzo mi pomógł w sprawie o prowadzenie pod wpływem alkoholu. Popełniłem głupote ale dzięki działaniom mecenasa Gładysza udało się uzyskać bardzo niską karę. Mecenas wszytsko tłumaczy dokładnie, ma zawsze czas dla klienta i jest bardzo zaangażowany w swoją pracę.

Marzena F
Kategoria: Prawo karne
2020-10-29

Pan adwokat reprezentował mojego syna w sprawie karnej i doprowadził do wyciągnięcia go z aresztu tymczasowego chociaż byliśmy przekonani, że już nic się nie da zrobić. bardzo dobry specjalista

Patryk C.
Kategoria: Prawo karne
2020-08-11

pan adwokat bardzo mi pomógł w sprawie karnej. bronił mnie przed prokutaurą i później przed sądem. Zostałem uniewinniony. jestem mu bardzo wdzięczny za to i wszytskim mogę polecić

Magdalena N.
Kategoria: Prawo rodzinne i opiekuńcze
2020-10-29

Zna się na rzeczy i jest bardzo konkretny. Wymaga od klienta dużo zaangażowania zwlaszcza z dowodami. ale ma bardzo dużą wiedzę i wie co zrobić żeby wygrać przed sądem. właśnie wróciłam do pana mecenasa z nową sprawą.

Barbara Gondek
Kategoria: Prawo rodzinne i opiekuńcze
2020-09-12

Pan adwokat pomagał mi w sprawie o pozbawienie władzy rodzicielskiej byłego męża. Cała sprawa trwała bardzo krótko i udało się wygrać przed sądem. Jest świetnym specjalista od spraw rodzinnych i przy tym bardzo miły człowiek.

Sebastian Handerek
Kategoria: Prawo rodzinne i opiekuńcze
2020-10-29

bardzo profesjonalny i konkretny, wszytsko dokładnie tłumaczy i angażuje się w sprawę. serdecznie polecam

Krystyna Kołodziej
Kategoria: Rozwód
2020-10-29

U Pana mecenasa prowadziłam rozwód, a póxniej podzial majątku z byłym mężem. Został mi on polecony przez koleżankę. Bardzo wymagający mecenas ale za to zaangazowany w sprawę i profesjonalny. Bardzo dobry specjalista.

Mirosław Bedacz
Kategoria: Władza rodzicielska
2020-10-29

Dobry specjalista w tematyce alienacji rodzicielskiej! skutecznie doprowadził do odzyskania kontaktu z moim synem po tym jak jego matka przez dwa lata izolowała go bezprawnie.

Weronika Kowalczyk
Kategoria: Alimenty
2020-10-29

dzięki pomocy pana mecenasa udało się wywalczyć przed sądem wyższe alimenty na dzieci. Z czystym sercem moge polecić!

Grzegorz B
Kategoria: Rozwód
2020-10-29

bardzo dobry i rzeczowy specjalista od rozwodów. godny polecenia

Monika Karcz
Kategoria: Prawo rodzinne i opiekuńcze
2020-10-29

Korzystałam z usług Pana mecenasa Piotra Gładysza podczas rozwodu z mężem i mam jak najlepsze zdanie o nim. Poświęcał mi czas kiedy tylko tego potrzebowałam, wszystko dokładnie tłumaczył, pisał świetne pisma. Sąd uznał byłego męża winnym rozwodu a mi alimenty na dzieci w takiej wysokości o jakie wnosiliśmy. polecam!

Igor
Kategoria: Prawo rodzinne i opiekuńcze
2020-10-24

Pomógł mi odzyskać kontakty z moim 4 letnim synem. bardzo dobrze zna się na sprawach alienacji rodzicielskiej. polecam

Katarzyna B
Kategoria: Alimenty
2020-10-26

Zwróciłam się do Pana mecenasa w ostatniej chwili, kilka dni przed rozprawą a pomimo to był w stanie mipomóc. Doprowadził do przelozenia rozprawy napisał pismo z dowodami i dzięki temu udało się podwyższyć aliemnty na dzieci. jestem mu bardzo wdzięczna!

Magdalena
Kategoria: Rozwód
2020-10-07

Bardzo dobry specjalista od rozwodów. Sprawa była szybka. Sprawnie zarządził całym postępowaniem. Dziękuje

Jacek
Kategoria: Podział majątku
2020-09-21

Bardzo doceniam wysiłki pana Piotra związanie z podziałem naszego majątku. Sprawa należała do mocno zagmatwanych a nie wszyscy w rodzinie byli kooperatywni. Jak się okazuje Pan mecenas wie jak sobie w takich sytuacjach radzić nie tylko wysyłając pisma ale skutecznie pertraktując. NIe rozumiem czemu nie uczą tego wszystkich prawników. To był już trzeci, który tematem się zajmował. Dopiero z pomocą pana Piotra się udało to zamknąć. dziękuję

Monika
Kategoria: Prawo karne
2020-09-20

Od początku szczerze przedstawili mi szanse na wygraną i pokazali wszystkie możliwe konsekwencje. Dzięki trafnej analizie zdecydowałam się na inne kroki prawne zamiast długotrwałego procesu i jestem im bardzo wdzięczna za to! Można im zaufać

Karolina Płachuta
Kategoria: Prawo rodzinne i opiekuńcze
2020-09-20

Trafiłam na kancelarię z polecenia znajomej i to był najlepszy wybór, udało się uzyskac więcej niż myślałam a do tego dobry kontakt i przemili ludzie. dziękuję!!

Karol Wieniawski
Kategoria: Prawo karne
2020-09-20

Gdyby nie pomoc kancelarii miałbym duże problemy, udało się ich uniknąć dzięki pomocy mecenasa Piotra Gładysza. Serdecznie dziękuję i polecam! Sprawa prowadzona była w Białymstoku.

Jarek Pias..
Kategoria: Prawo karne
2020-09-20

Dziękuję za profesjonalne podejście i mam dług wdzięczności. Myślał pan o krok do przodu i mieliśmy to dobrze przygotowane by to wygrać. Będę w kontakcie zawsze jak będzie potrzeba. Poleciłem już też koledze ostatnio.

Antoni
Kategoria: o odszkodowanie za błędy medyczne
2020-08-06

Bardzo sprawie przeszliśmy przez temat w sądzie. dziękuję za pomoc

jacek
Kategoria: Prawo cywilne
2020-05-05

Rzetelnie wykonana praca. dziękuję Panie Mecenasie.

Dodaj opinie

Dodaj opinie

Dodanie opinii jest anonimowe i nie będziemy przechowywać Twoich danych. Adres email wykorzystamy tylko raz by potwierdzić autentyczność wpisu.
Zamiast imienia możesz podać pseudonim.

Wybierz ocenę jakości obługi prawnika.

Ocena:

Wpisz opinię - jej jakość pomaga innym wybrać optymanlego prawnika.

DLA NAS PRAWO TO SZTUKA OSIĄGANIA REZULTATÓW.

Co nas wyróżnia

To poziom świadczonych usług oraz podejście do Klienta. Jesteśmy warszawską kancelarią tworzoną przez adwokatów posiadających bogate doświadczenie w doradztwie prawnym zdobyte w największych międzynarodowych kancelariach prawnych i przedsiębiorstwach. Działamy jako zespół, powierzając nam sprawę macie Państwo pewność, że o Państwa interes zadba kilku wykwalifikowanych prawników zaangażowanych w znalezienie najlepszego rozwiązania.

Doświadczenie zdobyte w dużych korporacjach prawnych przeniesione do niezależnego i dynamicznego zespołu adwokatów.

Publikacje

Pytania i odpowiedzi

Mam już 19 lat, nie mieszkam już z ojcem. On ma nową rodzinę ale chcę iść na weterynarię na SGGW. Czy mogę jednak od niego dostać pieniądze by mi pomógł w studiowaniu? Jacek

Panie Jacku, zgodnie z prawem rodzinnym nie ma jednoznacznej końcowej daty trwania obowiązku alimentacyjnego po stronie rodziców. Obowiązek ten trwa tak długo jak dziecko nie jest jeszcze w stanie samodzielnie się utrzymać, chyba że dochody z majątku dziecka wystarczają na pokrycie kosztów jego utrzymania i wychowania. Długość trwania obowiązku alimentacyjnego należy ustalać indywidualnie, z pewnością jednak nie jest on ograniczony momentem uzyskania pełnoletności. Zdaniem Sądu Najwyższego jeśli pełnoletnie dziecko poświęca cały swój czas na dalsze kształcenie, uczy się zawodu i nie może podjąć pracy celem swego utrzymania to ma ono prawo do uzyskania środków na utrzymanie od rodziców. To dalsze kształcenie nie może jednak być pozorne, dziecko pełnoletnie nie może opuszczać zajęć, zmieniać kierunków i z własnej winy powtarzać egzaminów (semestrów). Obowiązek alimentacyjny po stronie rodziców ograniczony jest także ich możliwościami finansowymi. Jeśli rodziców nie stać, z obiektywnych powodów, na dalsze utrzymanie pełnoletniego dziecka, sąd najpewniej nie orzeknie ww. obowiązku po ich stronie.

Jestem w trakcie rozwodu i poznałam kogoś. Czy to może mi zaszkodzić jakoś? Kasia

Szanowna Pani, jeżeli jest Pani w trakcie postępowania rozwodowego to najpewniej doszło już do trwałego i zupełnego ustania pożycia małżeńskiego pomiędzy panią a pani mężem. W przypadku ustalania w postępowaniu winy za rozkład pożycia istotny jest okres poprzedzający ten rozkład (zachowanie stron do momentu faktycznego rozstania, powody tego rozstania). Jeżeli taki rozkład nastąpił, dalsze zachowanie stron bezpośrednio nie rzutuje już na samo postępowanie. Postępowanie rozwodowe do czasu prawomocnego rozstrzygnięcia może trwać nawet 2-3 lata. Strony mogą i bardzo często spotykają nowych partnerów jeszcze w trakcie trwania takich postępowań. O ile zatem nowa relacja nie została zawarta przed rozkładem pożycia małżeńskiego (nie doszło do zdrady małżeńskiej) nie powinna ona w żaden sposób zaszkodzić Pani w postępowaniu.

Jestem już 2 lata po rozwodzie a żona nie pozwala mi się widywać z dzieckiem a w wyrkoku mam zapewnione kontakty. Jak ja mogę to od niej wyegzekwować? Mam dość użerania się za każdym terminem. Mateusz

Panie Mariuszu, naruszanie przez jednego z rodziców obowiązków wynikających z orzeczenia sądowego albo ugody zawartej przed sądem (np. poprzez uniemożliwianie odbywania kontaktów drugiego rodzica z dzieckiem, przeszkadzanie w tych kontaktach, nie wydawanie dziecka na kontakt) uprawnia drugiego rodzica do wystąpienia do właściwego sądu opiekuńczego z wnioskiem o zagrożenie nakazaniem temu rodzicowi zapłaty oznaczonej sumy pieniężnej. Sąd ten, ustalając, że doszło do naruszenia, zagrozi danemu rodzicowi nałożeniem na niego określonej kwoty (uzależnionej od jego możliwości finansowych). Jeżeli osoba, której sąd opiekuńczy zagroził nakazaniem zapłaty oznaczonej sumy pieniężnej, nie wypełnia nadal swego obowiązku, sąd opiekuńczy - na wniosek drugiego rodzica - nakazuje jej zapłatę należnej sumy pieniężnej, ustalając jej wysokość stosownie do liczby naruszeń. Każdorazowe naruszenie przez rodzica orzeczenia sądowego bądź ugody w przedmiocie kontaktów będzie wówczas wiązało się z konsekwencjami finansowymi. Sąd może również zasadzić od rodzica zwrot uzasadnionych wydatków poniesionych w związku z przygotowaniem drugiego rodzica do kontaktu, który się nie odbył. W przypadku stałego naruszania postanowień sądu w przedmiocie kontaktów, drugi rodzic może również wystąpić z wnioskiem o zmianę miejsca pobytu dziecka. Aby jednak pomóc Panu w szerszym zakresie musiałbym znać lepiej okoliczności sprawy. Zapraszam do kontaktu.

Ubezpieczyciel odmówił mi wypłaty odszkodowania - w uzasadnieniu jest, że nie był to wypadek losowy. Co mogę teraz z tym zrobić? Czy opłaca się walczyć? Celina

Szanowna Pani, odmowa wypłaty odszkodowania przez ubezpieczyciela bądź obniżanie wysokości należnego odszkodowania to bardzo częsta praktyka towarzystw ubezpieczeniowych. Od decyzji danego ubezpieczyciela przysługuje pani odwołanie do ubezpieczyciela, w który wskazać należy wszystkie okoliczności podważające zasadność wydanej decyzji. W przypadku ponownej odmowy wypłaty odszkodowania (wydania ponownej decyzji odmownej) przysługuje Pani prawo do wystąpienia z pozwem o zapłatę do sądu cywilnego. W ramach postępowania sądowego, najczęściej w oparciu o opinię biegłego sądowego, zostanie wydany wyrok rozstrzygający kwestię odpowiedzialności ubezpieczyciela oraz jej ewentualnej wysokości. Pani pytanie jest jednak zbyt ogólne by móc ocenić Pani szanse na pozytywne rozstrzygnięcie. Konieczne jest przeanalizowanie akt szkodowych, w tym umowy ubezpieczenia i jej warunków a także ustalenie okoliczności w jakich doszło do powstania szkody. Zapraszam do kontaktu.

Otrzymałem wyrok rozwodowy, z którym zupełnie się nie zgadzam. Mam nowe dowody. Czy myśli Pan, że mogę coś na tej podstawie odkręcić? Dziękuję za poradę. Marcin

Szanowny Panie, co do zasady od wyroku pierwszej instancji przysługuje Panu prawo do złożenia apelacji w ściśle określonym terminie - 14 dni od dnia otrzymania wyroku wraz z uzasadnieniem. O sporządzenie uzasadnienia musi Pan wystąpić w ciągu 7 dni od ogłoszenia wyroku. Skuteczność apelacji zależy od postawionych w niej zarzutów. Sąd Apelacyjny nie bada na nowo sprawy lecz weryfikuje jedynie czy sąd pierwszej instancji nie popełnił błędów rzutujących na rozstrzygnięcie w sprawie. Co do zasady sąd drugiej instancji nie przeprowadza postępowania dowodowego. Opiera się na materiale dowodowym pierwszej instancji. W niektórych sytuacjach dopuszczalne jest jednak przedłożenie nowych dowodów jeśli powołanie się na nie nie było możliwe na etapie postępowania przed sądem pierwszej instancji (a mogą mieć wpływ na rozstrzygnięcie). Aby ocenić Pana sytuację procesową konieczne jest zaznajomienie się z aktami sprawy i analiza wyroku sądu pierwszej instancji. Zapraszam do kontaktu.

Czy może Pan mi doradzić czy warto próbować robić apelacje w sprawie o podział spadku? Marcin

Kluczowy w takiej sytuacji jest czas. Jest on ograniczony dlatego koniecznie zachęcam do szybkiego kontaktu byśmy przyjrzeli się sprawie. Jeśli minie przysługujący czas na złożenie apelacji to nie będzie można tego już przywrócić.

Jakie są procedury w wypadku przesłuchania jako świadek? czy muszę ujawniać fakty, które mógłby zaszkodzić moim bliskim? Jacek

Zdecydowanie nie ma takiej potrzeby. Zapraszam do bezpośredniego kontaktu. Omówimy temat

Czy byłby Pan gotów reprezentować mnie w sprawie o wykroczenie? Chodzi o wieszanie plakatów bez zezwolenia. Bardzo proszę o kontakt. Marcin

Oczywiście. Proponuję spotkanie online lub osobiście w kancelarii. Proszę nie czekać z tematem. Warto być dobrze przygotowanym.

Zadaj Pytanie

Podaj imię:

Podaj miejscowość:

Podaj adres e-mail:

Pytanie:

Twoje dane są poufne i tylko wskazany prawnik je otrzyma. Tylko treść pytania i odpowiedź będą publiczne.

Potrzebujesz pomocy?

Skontaktuj się z doradcą serwisu adwokatzpolecenia.pl
a my pomożemy wybrać prawnika